
Udział w Studenckiej Konferencji Naukowej pt. „Komunikacja społeczna w dobie sztucznej inteligencji”
Jako uczniowie jednej ze szkół im. Stanisława Ligonia w województwie śląskim mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Studenckiej Konferencji Naukowej pt. „Komunikacja społeczna w dobie sztucznej inteligencji”. Konferencja odbyła się 2 czerwca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie z klas ósmych. W pierwszej części konferencji wysłuchaliśmy wykładów na temat korzyści i zagrożeń wynikających z rozwoju sztucznej inteligencji. Dowiedzieliśmy się, jak korzystać z jej zasobów i możliwości oraz jak weryfikować treści, które generuje sztuczna inteligencja. W drugiej części spotkania uczestniczyliśmy w warsztacie reporterskim i radiowym, podczas którego otrzymaliśmy garść cennych informacji o tym, jak mówić i co robić, a czego nie robić przed kamerami. Mieliśmy także możliwość nagrać swoje wystąpienie przed mikrofonem w ministudiu radiowym, odczytując łamańce językowe. Wizyta na uniwersytecie była dla nas cennym doświadczeniem. Być może niektórzy z nas już dokonali wyboru kierunku przyszłych studiów.





