
Drugie miejsce dla SP17 w konkursie „Co wiesz o Żorach?”
Za nami jubileuszowa, 45. edycja konkursu „Co wiesz o Żorach?”📚🏙️.
Rywalizacja o Puchar Prezydenta Miasta Żory rozpoczęła się w naszej szkole, gdzie zmierzyło się dwanaście trzyosobowych drużyn reprezentujących żorskie szkoły podstawowe.
Naszą szkołę reprezentowali: Anna Leszka, Milena Malcherek i Filip Doliński👏. Uczniowie musieli wykazać się doskonałą znajomością historii i współczesności naszego miasta oraz wiedzą opartą na publikacji „Moja mała Ojczyzna”📖. Po pełnej emocji rywalizacji nasza drużyna wywalczyła II miejsce!🥈🎉
Pierwszy etap wyłonił również dziesięciu najlepszych uczestników, którzy awansowali do finału indywidualnego⭐. W tym gronie nie zabrakło także reprezentantów naszej szkoły💙.
Wielki finał odbył się 3 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury🎭. Finaliści imponowali swoją wiedzą, odpowiadając na trudne pytania dotyczące historii i współczesności Żor🏘️📚.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej szkoły! Jesteśmy z Was bardzo dumni! 💙💛🏆😊
Za zdjęcia dziękujemy Panu Andrzejowi Żabce.











