
FOTORELACJA Z WYCIECZKI UCZNIÓW KLAS 3A i 3B DO CENTRUM KULTURY ,,ZAMEK W TOSZKU”.
Zamek w Toszku to jeden z ciekawszych zamków na Górnym Śląsku. Wielkim walorem zamku jest jego położenie oraz malownicza okolica. Dodatkowo turystów przyciągają tu liczne legendy i tajemnicze historie. Postanowiliśmy odkryć tajemnice tego zamku i dlatego udaliśmy się tam na wycieczkę. Zwiedziliśmy ruiny oraz lochy toszeckiego zamku i poznaliśmy jego historię. Wiemy, jak żyli ludzie w dawnych czasach. Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie z Białą Damą nawiedzającą zamek i lochy. Uczestniczyliśmy w projekcji spektaklu ,,Legenda o Złotej Kaczce”. Niestety, Złotej Kaczki nie udało nam się odnaleźć. Szkoda, może następnym razem będziemy mieli więcej szczęścia? Braliśmy udział w warsztatach plastycznych, podczas których ozdabialiśmy kolorowymi farbami bawełniane torby. Pojawiły się na nich zamek i postacie z poznanych legend. Po tych wszystkich atrakcjach uczestniczyliśmy we wspólnej biesiadzie przy grillu i wesoło spędzaliśmy czas na zamkowym dziedzińcu. Wycieczka była bardzo udana. 😊
A może ktoś z Was odwiedzi Zamek w Toszku? Polecamy i pozdrawiamy
Uczennice i uczniowie z klas 3a i 3b. 😊 😊







